Kodu Roosi majas

Roosi maja paikneb Roosi tänava tõusul Laulupeomuuseumi kõrval. Seitsme korteriga elamu renoveerimisel on arvestatud olemasoleva hoone ajaloolist eripära ning asukohta miljööväärtuslikus piirkonnas. Elamule lisab privaatsust ja rohelust kinnistuga piirnev korrastatud Emajõe Suveteatri park. Lühikese jalutuskäigu (700m)  kaugusele jääb kesklinn koos Raekoja platsiga. Samas on Roosi maja eemal liiklusmürast ning piisavalt rahulik, et unustada südalinna lähedus ning nautida vaikust ja õdusat miljööd.


Roosi maja on piisavalt väike, et olla hubane ning koosneb kahe -ja kolmekordsest osast. Olemasolev punastest telliskividest tööstushoone pakkus renoveerimisel võimalust põnevateks lahendusteks nii ruumis, tasapindades kui sisekujunduses, mida loft-tüüpi korterite projekteerimisel arvesse võeti ja ära kasutati. Ükski korter ei sarnane teisega – lisaks ruumilahendusele lisavad interjöörile omapära erinevad tasapinnad, eksponeeritud puittalad, romantilised kaldlaed, stiilipuhtad ajaloolised tellisseinad, maakivi imitatsioon ja erikujulised aknad.


Kõigis korterites on suured loomuliku valgusega vannitoad ning hubased saunaruumid. Hoone välisviimistluses on kasutatud miljööväärtusliku ümbrusega sobivat puitvoodrit ja autentset punast telliskivi. Maja konstruktsioonid on täielikult renoveeritud, uued aknad ja uksed vastavad muinsuskaitse nõuetele.


Roosi maja ümbrus on planeeritud läbimõeldult – iga korteri juurde kuulub parklakoht trepikoja sissepääsu lähedal. Suurimast trepikojast pääseb nelja korterisse, üks trepikoda on kahe korteri käsutuses ning ühel korteril on privaatne sissepääs. 


Roosi majas võid unustada, et tegemist on kesklinna lähedal asuva korteriga ning nautida privaatsust omanäolises kodus!